Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bayrak ve oyuncak etkinliği düzenledi. 

KAYMEK Gençlik Merkezleri: Bir Yıl Dolusu Başarı ve Eğitim! KAYMEK Gençlik Merkezleri: Bir Yıl Dolusu Başarı ve Eğitim!

Whatsapp Image 2024 04 23 At 19.26.07 (1)


Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Deveci, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1924’te 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929 tarihinde Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiş ve bu tarihten itibaren 23 Nisan yurt sathında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara güveninin göstergesidir. Atatürk, dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek liderdir. 

Whatsapp Image 2024 04 23 At 19.26.07


TBMM'nin açılışının 104. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği olarak Hafik ilçesi Düzyayla İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldik. Çocukların gününde onlarla etkinlikler yaparak bu coşkulu günü beraber kutladık. Çocuklara al bayrağımızı dağıtarak beraber göklerde dalgalandırdık. Geleceğimizi teminatı çocuklarımız daha fazla mutlu etmek için oyuncak dağıtımı yaptık. Çocukların gününde onlarla beraber bizde çocukluk günlerimize dönerek oynadık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, çocukluğunun elinden alınmadığı bir dünyada yaşamak vesilesiyle 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutlarım.” açıklamalarında bulundu.

7899