Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleşen bir oturumda Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını anma ve milli mücadele kahramanlarını anma vesilesiyle önemli bir konuşma yaptı.

Toy'un konuşmasında öne çıkan bazı önemli mesajlar şunlar:

·        Toy, "Binlerce yıla uzanan devlet geleneğimizde kurduğumuz son devletin Cumhuriyetimizin 100. Yılını idrak ediyoruz." diyerek Türkiye'nin uzun tarihindeki devlet geleneğine dikkat çekti.

·        Konuşmasında milli mücadeleyi ve Cumhuriyetin kahramanlarını rahmetle anan Toy, tarihi kahramanlarımızı da saygıyla yad etti. "Metehan’dan Alparslan’a, Osman Gazi’den Fatih’e ve nihayet bir asır önce kazandığımız zaferin ardından Cumhuriyetimizi kuran Atatürk’e kadar tüm kahramanlarımızı saygıyla yad ediyorum." dedi.

Sivas’a Ambulans Helikopter Tahsis Edilmeli Sivas’a Ambulans Helikopter Tahsis Edilmeli

·        Toy, Türkiye'nin tarih boyunca kimsesizlerin kimsesi, sahipsizlerin sahibi olduğunu belirterek, ülkenin barış ve huzur için ulusal, bölgesel ve küresel ölçekte önemli bir rol üstlendiğini vurguladı.

·        Ayrıca, Toy konuşmasında Gazze'deki insan hakları ihlallerine ve İsrail'e karşı Türkiye'nin aldığı tutumu da değerlendirdi. "21. Yüzyılın lideri sayın Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde ülkemiz, Gazze için insan hakları, uluslararası hukuk ve diplomatik açıdan en doğru yaklaşımı ve çabayı ortaya koymaktadır." dedi.

·        Toy, Türkiye'nin mazlumların umudu ve zorbaların kabusu olmaya devam edeceğine vurgu yaparak konuşmasını tamamladı.

Milletvekili Rukiye Genç Toy'un bu duygusal ve önemli konuşması, Türkiye'nin tarihine saygı ve milli değerlere vurgu yapan bir mesaj içeriyor.