Aksu yayımladığı anma mesajında “İstiklal mücadelemizin lideri, modern Türkiye’nin mimarı, Türk ordusunu zaferden zafere ulaştıran Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının sene-i devriyesinde saygı, sevgi ve özlemle yad ediyorum.

İkinci El Kervanına Makyaj Malzemeleri de Eklendi İkinci El Kervanına Makyaj Malzemeleri de Eklendi

Türk milletini vatansız bırakmak isteyen güçleri dize getirerek, aziz milletimize ilelebet yurt olacak Anadolu’yu düşmanlardan temizleyen ve Cumhuriyeti kurarak zaferlerini taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma hedefini de çizerek, kendinden sonra gelecek nesillere istikamet belirtmiştir.

Ulu Önder Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizin 100’ncü yıl dönümünde, onun çizdiği istikamet doğrultusunda emanetlerine sahip çıkmayı, Türkiye’yi güçlendirerek, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmayı kendimize en kutsal görev addediyoruz.

Milli iradeyi, demokrasiyi güçlendirerek, sanayiden teknolojiye, eğitimden sağlığa, kültür-sanattan akademiye, uzay bilimlerinden spora kadar her alanda gerçekleştirilen atılımlarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti cennet vatanımızı geliştirmenin ve aziz milletimizi gururlandırmanın gayreti içindeyiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyoner liderliğiyle Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracak, Cumhuriyetimizin ikinci asrında çağa Türkiye Yüzyılı damgasını vuracağız. Bu azim ve inançla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflerini hayata geçirecek olmanın da gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız.

Bu düşüncelerle, ebediyete irtihalinin sene-i devriyesinde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve şükranlarımızla anıyorum. “ifadelerini kullandı.