Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas Milletvekili Hakan Aksu, Sivas'ta sağlık altyapısının güçlendirilmesi için önemli adımlar atıldığını duyurdu. Aksu, Sivas Numune Hastanesi'nin artan hasta sayısı ve acil servis talepleriyle başa çıkabilmesi için mevcut yatak kapasitesinin artırılacağını açıkladı.

Türk Mutfağı Haftası'nda Eskişehir'de Kadınların Emeği Parlıyor Türk Mutfağı Haftası'nda Eskişehir'de Kadınların Emeği Parlıyor

Aksu, yapılan istişareler sonucunda yoğun bakım yatak sayılarının kısa sürede arttırılacağını belirtirken, aynı zamanda hastane içindeki yemekhane binasının da yenilenmesi için planlama çalışmalarının başlatıldığını ifade etti. Yeni yemekhane binasının hizmete girmesiyle birlikte, hastaların ve sağlık personelinin daha modern ve hijyenik bir ortamda hizmet alacağı vurgulandı.

Aksu ayrıca, İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binası için de çalışmalara başlanacağını belirtti. Yeni hizmet binasıyla ilin daha iyi sağlık hizmeti almasını hedeflediklerini dile getirdi.

Milletvekili Aksu, bu önemli sağlık yatırımlarının gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’e, AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy’a ve desteklerinden dolayı tüm yetkililere minnettarlığını ifade etti.