Sivas Mehmet Akif İnan Ortaokulu'nda, vatan sevgisini ve milli bilinci artırma amacıyla anlamlı bir proje hayata geçirildi. Fen Bilimleri Öğretmeni Murat Kundakçı öncülüğünde gerçekleştirilen proje kapsamında, sınıf isimlerine Aziz Şehitlerimizin isimleri verildi ve sınıflar şehitlerimizin anısına özel olarak dekore edildi.

Projenin Aşamaları:
•    Her sınıfın kapısı, şehitlerin fotoğrafları ve isimleri ile süslendi.
•    Sınıflara ve öğretmenler odasına şehitlerin isimleri verildi.
•    Sınıf içi duvarlara şehitlerin özgeçmişleri ve kahramanlıkları ile ilgili bilgiler asıldı.
•    Vatan sevgisini ve milli bilinci pekiştirecek çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Sivas Vefat Edenler 21 Mayıs 2024 Aramızdan Ayrılanlar Sivas Vefat Edenler 21 Mayıs 2024 Aramızdan Ayrılanlar

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Deveci'nin Görüşleri:
"Şehitlerimizin adının yaşatılması adına yapılan bu önek ve güzel çalışmayı yapan Mehmet Akif İnan Ortaokulu öğretmenlerinden Fen Bilimleri Öğretmeni Murat Kundakçı'ya, okul idaresine ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu anlamlı proje ile şehitlerimizin anısını yaşatırken, öğrencilerimizde de milli ve manevi bilinci artırmayı amaçlıyoruz. Bu projenin sadece okulumuzla sınırlı kalmasını istemiyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde tüm şehirde uygulanmasını talep ediyoruz."
Vatandaşların Tepkileri:
Proje, Sivas'ta büyük ilgi gördü ve vatandaşlardan takdir topladı. Birçok kişi sosyal medyada projeyi destekleyen yorumlar yaptı ve il genelinde uygulanmasını talep etti.