Sivas Valiliğinde Yılmaz Şimşek'in Ev Sahipliğinde, Bayramlaşma Töreni Düzenlendi. Sivas Valiliğinde Yılmaz Şimşek'in Ev Sahipliğinde, Bayramlaşma Töreni Düzenlendi.

Sivas: Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hakan Demirgil, dünya tarihinde önemli yeri olan ve gücünü milletten alan Çanakkale Zaferinin 109. Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan SESOB Başkanı Hakan Demirgil:
•    "Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk ulusunun belirleyici bir rol oynadığı, Kurtuluş savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu bir zafer olmuştur."
•    "Yoksulluklar ve imkansızlıklar içerisinde mücadele eden kahramanlar Türkü, kürdü, lazı , Çerkez’i, Arabı ile bütün olarak vatan topraklarının savunulmasında tek yürek olan Türk milleti Çanakkale de insanlık tarihinin en büyük destanını yazmıştır."
•    "Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesaret ve mücadele ruhunu vermiştir."
•    "Çanakkale Zaferi denildiğinde, Türk milletinin vatanı, özgürlüğü, dini ve istikbali söz konusu olduğunda neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir."
•    "Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi bugünde, milletimizin, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar iç in hiçbir zaman unutulmaması gereken bir derstir."

Whatsapp Image 2024 03 17 At 13.58.22


•    "Çanakkale Savaşının tarihine altın harflerle yazılan, dünyada eşi ve benzeri olmayan bir insanlık örneğinin yaşandığı bir zaferdir."
•    "Bu zaferle birlikte ülke topraklarının kolay kolay alınamayacağı ve Çanakkale’nin geçilemeyeceği bir kez daha ispatlanmıştır."
•    "Tarihe altın harflerle adlarını yazdıran şehitlerimiz, sonsuza kadar yüreklerimizdeki yerlerini korumaya devam edeceklerdir."
•    "Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere vatanımızı canından aziz bilen bütün şehitlerimizi, kahramanlarımızı rahmetle, şükranla bir kez daha anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun." ifadelerine yer verdi.