Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hakan Demirgil, 26-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Giyim Fuarı'nın esnafı mağdur ettiğini belirterek, fuarın açılmasına tepki gösterdi. Demirgil, Sivas’taki esnafın zor durumda kaldığını ve her zaman esnafın yanında olduklarını vurguladı.

SESOB Başkanı Hakan Demirgil, fuarın Sivas'taki esnaf üzerinde olumsuz etkiler yarattığını ifade ederek, "Sivas’ta giyim fuarı adı altında açılacak olan fuar esnafımızı mağdur etmektedir. Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak her zaman esnafımızın yanındayız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz." dedi. Demirgil, esnaf teşkilatının fuarlara müsaade etmediğini ancak bu fuarın Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği izni ile verildiğini belirtti.

Hakan Demirgil, giyim fuarının izninin SESOB ile ilgisi olmadığını şu sözlerle açıkladı: "Fuarın açılmasına müdahil olamadık. Ancak, esnafımızın mağdur olmaması için başta Valiliğimiz ve Belediyemiz olmak üzere ilgili yerlere gerekli başvurularımızı yaparak tepkimizi dile getirdik."

Sivas Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Fatih Deveci'den 15 Temmuz Mesajı Sivas Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Fatih Deveci'den 15 Temmuz Mesajı

Demirgil, Ticaret ve Sanayi Odası’nın da aynı hassasiyeti göstermesi gerektiğini belirterek, bu tür fuarlara izin verilmemesini temenni etti. Esnaflara da seslenen Demirgil, Sivas’taki esnafların olumsuz davranışlardan kaçınması gerektiğini vurguladı.

SESOB Başkanı Demirgil, "Vergisini, kirasını ödeyen her esnafımızın arkasındayız." diyerek, esnafın haklarını koruma konusunda kararlılıklarını ifade etti. Giyim fuarının açılmaması için gereken tüm girişimlerin yapıldığını belirten Demirgil, esnafın mağduriyetini gidermek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.70Eb3975 Ab32 4D11 8E9D 8885D61B3269

Muhabir: BÜLTEN