Sivas Emlakçılar Birliği Başkanı Kerim Çayır, yaz aylarında yaşanan kiralık ev sorunun bir nebze azaldığını ancak bu kez de ev kiralarıyla işyeri kiraları arasında bir uçurum meydana geldiğini ifade ederek açıklamalarda bulundu.

YKS'ye Rekor Başvuru! 3 Milyondan Fazla Aday Sınavda! YKS'ye Rekor Başvuru! 3 Milyondan Fazla Aday Sınavda!

Kira artışlarının TEFE-TÜFE oranlarına göre yapılması gerektiğinin altını çizen Başkan Çayır; “Sivas merkezde kiralık ev fiyatları 10-15 bin liradan başlarken işyeri kira fiyatları 5 ile 8 bin liradan başlıyor. Bu noktada mülk sahipleri ile kiracıların karşı karşıya gelmemesi adına fiyat artışları yıllık olarak TEFE-TÜFE oranlarına göre yapılmalı.” ifadelerini kullandı.

Yaz aylarına göre ev kiralarının normal seviyeye geldiğini belirten Başkan Kerim Çayır; “Yaz aylarında kiralık ev konusunda büyük problemler yaşandı. Bu problemleri biraz olsun aştık. Şu an bizlerde diğer emlakçı arkadaşlarımızda kiralık ev hususunda problem yaşamıyoruz.” diye konuştu.

Öte yandan Başkan Kerim Çayır, enflasyonun düşme eğilimine geçmesiyle kiracı ve mülk sahipleri arasında yaşanan sorunların ortadan kalkacağını söyledi.