Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileri kampüste Ramazan bereketini doyasıya yaşamak istediğini, bu yıl menülerdeki fiyat artışlarından şikayetçi olduklarını dile getirdi.

Cüüü

Geçen yıla göre ortalama %50 oranında artan fiyatların, öğrenci bütçesini zorladığını söylüyorlar.Ramazan ayında fiyat artışlarının en önemli sebebinin gıda fiyatlarındaki artışın olduğu belirtilirken ayrıca Ramazan ayına özel ürünlere olan yoğun talepten dolayı fiyatların da yükseldiği gözlemleniyor.

Ramazan menülerinin fiyatları mekana ve menüye göre değiştiği görülüyor. Geçen yıla göre fiyatlarda ortalama %50'lik bir artış gözlemleniyor.

Komşuda Deprem! Sivas'ta da Hissedildi: Sulusaray'da 4.7 Büyüklüğünde Sarsıntı Komşuda Deprem! Sivas'ta da Hissedildi: Sulusaray'da 4.7 Büyüklüğünde Sarsıntı

Kampüs içerisinde öğrenciler Ramazan menülerini 150-200 TL fiyatlarında bulabildiklerini ifade ediyorlar. Öğrenciler, “150-200 TL olan Ramazan menüleri öğrenciler için çok pahalı. Ailemizden gelen para ile geçinmek zorundayız ve bize bu rakamlar çok yüksek geliyor.” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.