Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 16 üniversiteye rektör ataması için başvurular açıldı. Bu heyecan verici fırsata başvurmak isteyen adaylar, 25 Haziran 2024- 5 Temmuz 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden elektronik ortamda başvurularını tamamlayabilirler.

Aday Başvuruları Başlayan Üniversiteler

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, CWTS Leiden Ranking 2024'te Türkiye'de 31. Sırada! Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, CWTS Leiden Ranking 2024'te Türkiye'de 31. Sırada!

Dikkat edilmesi gereken hususlar;
1-Başvuru bilgilerinin doğruluğundan ve fotoğrafın uygunluğundan, başvuru onaylandıktan sonra ortaya çıkabilecek yanlışlıktan veya eksiklikten aday sorumludur. Başvuru bilgilerinin sisteme kaydının yapılması için başvuru ekranında 'Başvuru Tamamlandı.' açıklamasının görülmesi ve başvuru formunun bir dökümünün yazıcıdan alınmalıdır.
2-Süreçle ilgili bilgilendirmenin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için iletişim bilgileri güncel tutulmalıdır.
3-İletişim için 0312 298 70 95 ve 0312 298 70 82 numaralarını arayabilirsiniz

Muhabir: BÜLTEN