Ay ve yıldız motiflerini sıklıkla kullanan Sivas Belediyesi’nin; Aşık Veysel, Sivasspor, Yıldız Dağı gibi temaları da işlediği görülüyor. Sivas Belediyesi’nin hayat ağacı, çift başlı kartal, kangal köpeği, el sanatları, boynuz tarak, halı-kilim, çarık, gümüş, bıçak, yöresel ürünler Sivas Köftesi, madımak, tel helva, katmer-çörek, pastırma, bal gibi lezzetleri de kavşaklarda kullanması bekleniyor.

Başkan Bilgin Çalışmalarını Anlatıyor Başkan Bilgin Çalışmalarını Anlatıyor

Diğer yandan Sivas Lisesi kavşağına yapılan havuzunda revize edilerek Öğrenci Asker Anıtına dönüşmesi bekleniyor. Sivas’ta 1887 yılından bu yana eğitim veren Sivas Lisesi tüm son sınıf öğrencilerinin 1915 yılında gönüllü olarak katıldıkları Çanakkale Savaşı’nda şehit düşmesi nedeniyle Sivas Lisesi Kavşağı’ndaki havuz üzerine öğrenci asker anıtı yapılması noktasında da halktan beklenti olduğu biliniyor.

Şehrimizin girişlerindeki ana yollar ile bazı önemli bulvar ve kavşaklara, parklara ise Sivas’ın yetiştirdiği Âşık Veysel, Yavuz Bülent Bakiler, Ruhsati gibi ünlülerin kısa dörtlüklerinin işlenmesi vatandaşlar tarafından talep ediliyor.2208cef8-ff1f-4b39-b01b-daefb1ffa4ea90b3af56-53c6-46e1-88b5-eb7d46edd6da