Sivas Belediyesi 2024-2029 döneminin ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun'un yönetiminde coşkulu bir atmosferde gerçekleşti. Toplantıda, yeni dönemde Sivas'a hizmet verecek olan isimler belirlendi ve önemli kararlar alındı.

Meclis Başkanıvekili ve Diğer Üyeler Seçildi Belediye Meclisi 1. Başkanlık Vekilliğine 25 kabul ve 12 çekimser oy ile Celal Uzman seçildi.2.Başkan Vekili ise Sedat Yağmur oldu.Kâtip kayıtlarına Recep Kaygıner ve Banu Berçin seçilirken, Kenan Çınar ve Burhan Karatepe yedek kâtip üyeleri oldu.Belediye Encümeni ise Fehmi Taştan, Arif Moğulkoç ve Tarık Bildiren'den oluştu.

Komisyonlar Oluşturuldu Plan ve Bütçe Komisyonu.İmar Komisyonu.Hukuk ve Mevzuat Komisyonu.Eğitim, Kültür ve Spor Komisyonu.Çevre, Sağlık ve Ulaşım Komisyonu.

Sivas'tan Hentbolda Büyük Başarı: Gençlik Spor Türkiye Şampiyonası'nda! Sivas'tan Hentbolda Büyük Başarı: Gençlik Spor Türkiye Şampiyonası'nda!

Sivas Belediyesi'nin 2024-2029 döneminde önemli projelerin hayata geçirilmesi ve şehre yeni bir soluk getirilmesi bekleniyor. Yeni dönemde seçilen meclis üyeleri ve komisyonlar bu hedeflere ulaşmak için yoğun bir şekilde çalışıyorlar.