Sivas Belediyesi Meclisi'nde geride kalan hafta yapılan ilk toplantıda Hilmi Bilgin Dönemi  2023 yılı faaliyet raporu, Büyük Birlik Partili (BBP) üyeler tarafından reddedildi. Raporun reddedilmesinin ardından dikkat çekici bir gelişme yaşandı: AK Partili hiçbir üye mecliste bu konuya dair bir açıklama yapmadı veya söz almadı.

Bu durum, AK Parti'de belediye meclis üyeliğine seçilen isimlerin yetersiz kalacağı yorumlarına yol açtı. 31 Mart yerel seçimlerinde Büyük Birlik Partisi'nden 23, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) 13 ve Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) 1 üye Sivas Belediye Meclisi'nde yer alıyor.

AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy "SDE Teiman Cezaevi'nde Filistinlilere Yapılanlar Kanımızı Dondurdu” AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Genç Toy "SDE Teiman Cezaevi'nde Filistinlilere Yapılanlar Kanımızı Dondurdu”

Faaliyet Raporunun Reddedilmesi ve AK Parti'nin Sessizliği Tepki Çekiyor

Hilmi Bilgin Döneminin 2023 yılı faaliyet raporunun reddedilmesi ve AK Partili üyelerin sessiz kalması, Sivas yerel siyasetinde tartışmalara yol açtı. Bazı yorumcular, AK Parti'nin bu sessizliğinin yetersizlik göstergesi olduğunu savunurken, bazıları da farklı nedenler olabileceğini belirtiyor.