Sivas'ta 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, Sivas Belediye Başkanlığı için rekor düzeyde 10 aday yarışırken, seçmenler hangi ismin şehri yöneteceğini merakla bekliyor.

Sivas'ta 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerine sayılı günler kala heyecan dorukta! Sultan şehir Sivas’ın yerel yönetimini şekillendirecek belediye başkanı adayları sahnede yerlerini almaya başladı. Son gelişmelere göre, başkan adayı sayısı tam 10'a yükseldi, bu da Sivas tarihinde bir rekor.

Sivas’ta faaliyet gösteren siyasi partilerin teşkilatları ve belediye başkan adayları, seçmenlerin beklentilerine cevap vermek için saha çalışmalarını aralıksız sürdürürken, şehrin her bir köşesinde adaylar halkla buluşmaya ve vatandaşlara projelerini anlatmaya devam ediyor.

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerinde Sivas'ın Belediye Başkanlığı koltuğu için yarışacak isimler de belli oldu.

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkan adayı çıkaran partiler ve adayları ise şöyle;

- Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Hilmi Bilgin

- Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tacettin Kepenek

- Milliyetçi Hareket Partisi’nden Reha Kars

- Büyük Birlik Partisi’nden Adem Uzun

- İyi Parti’den Merve Yıldız Yaray

- Yeniden Refah Partisi’nden Fatih Kalkan

- Saadet Partisi’nden Zeki Kılıç

- Zafer Partisi’nden Umut Üredi

- Deva Partisi’nden Serdar İnce

- Memleket Partisi’nden Kerem Okyay

Naci görür uyardı! Tokat ve Sivas Dikkat! Naci görür uyardı! Tokat ve Sivas Dikkat!

Sivaslılar, hangi ismin kentin yönetiminde söz sahibi olacağını merakla bekliyor. Seçim atmosferi giderek kızışırken, seçmenler de belediye başkan adayları yakından tanımak ve Sivas’a dair projelerini değerlendirmek için araştırmalarını sürdürüyor.

Sivas Belediye Baskan Adaylari