Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, bu mübarek ayın ülkeye, İslam dünyasına ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve esenlik getirmesini diledi.


Bilgin, mesajında Ramazan'ın rahmet, mağfiret, kurtuluş ve bereket ayı olduğunu belirterek, "Ramazan-ı Şerif'e erişmenin huzur, mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. İlk teravih namazlarımızı kılıp, ardından sahura kalkarak ilk oruçlarımıza niyet edeceğiz." ifadelerini kullandı.

SİVAS 20 NİSAN NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 20 NİSAN NÖBETÇİ ECZANELER


Ramazan'ın Kur'an ayı olduğunun altını çizen Bilgin, "Ramazan, bizi Kur'an'ı okumaya, anlamaya ve yaşamaya davet etmektedir." dedi.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 15.25.25Orucun bedenimize sıhhat, gönlümüze huzur veren eşsiz bir ibadet olduğunu vurgulayan Bilgin, Ramazan'ın yardımlaşma ve dayanışmanın zirve yaptığı bir ay olduğunu kaydetti.
Bilgin mesajında şunlara yer verdi:
•    Ramazan, manevi arınma ve tazelenme imkânı sunan bir aydır.
•    Bu mübarek ayda birlik ve beraberlik içinde olmalı, ihtiyaç sahiplerine el uzatmalıyız.
•    Ramazan'ın feyzi ve bereketi ile tüm dünyanın huzura ve esenliğe kavuşmasını niyaz ediyorum.
Bilgin, mesajını şu şekilde tamamladı:
"Ramazan-ı Şerif'in, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve esenlik getirmesini temenni ediyor, bu vesile ile Filistin başta olmak üzere; dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların da sona ermesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."