Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, bayramın sembolize ettiği değerlere vurgu yaptı. Teslimiyet, sadakat, paylaşmak, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmanın önemini hatırlatan Uzun, bayramın birlik ve beraberlik duygularını pekiştirme fırsatı olduğunu da ifade etti.

Mesajında şu ifadelere yer veren Uzun: 

"Millet olarak bir Kurban Bayramı'na daha erişmenin huzur, mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Bizleri bayrama ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamdolsun..."

   "İslam’ın sembollerinden biri olan kurban; teslimiyet, sadakat, paylaşmak, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma bağları kurmaktır."

•          "Kurban Bayramı; ibadet görevlerimizi yerine getirmenin yanı sıra kardeşliğimize gölge düşüren her türlü çekişmeye, dargınlığa ve küskünlüğe son verip barış ve huzur iklimiyle yenilenme günüdür."

•          "Geçmişlerimizi hayırla yâd etmek, anne babamızı, kardeşlerimizi, akraba ve komşularımızı ziyaret edip gönüllerini hoşnut etmek için çok önemli bir fırsattır."

•          "Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın milletimiz, İslam dünyası ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Daha nice bayramlara sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde erişmek dileğiyle Kurban Bayramı’nızı kutluyorum."

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, CWTS Leiden Ranking 2024'te Türkiye'de 31. Sırada! Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, CWTS Leiden Ranking 2024'te Türkiye'de 31. Sırada!

Sivas'a Kurban Bayramı için gelecek vatandaşlara da trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıda bulunan Uzun, kazasız belasız yolculuklar diledi.

Muhabir: BÜLTEN