Düzenlenen basın toplantısına, İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu ve partililer katılım sağladı.

Adaylıktan çekildiğini duyuran İYİ Partili Mehmet Ceylan; “Bildiğiniz üzere, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, İYİ Parti’den Sivas Belediye Başkan Adayı oldum. Doğup büyüdüğüm, büyük bir sevda ile bağlı bulunduğum Sivas’ımda 1999 yılında yapılan milletvekili seçimlerinde MHP’den Sivas Milletvekili oldum. Bu görev benim için şeref olmuştur. Bu bağlamda; aynı duygularla Sivas’ımıza hizmet etme amacıyla, 31 Mart 2024 yılında yapılacak olan seçimlerde İYİ Parti’den Belediye Başkan Adaylığım kabul edildi.” ifadelerini kullandı.

Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Adem Uzun’dan 5 Yılda 58 Proje! Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Adem Uzun’dan 5 Yılda 58 Proje!

Sivas’a geliş amacının altını çizen Ceylan; “Manda ve Himaye Kabul Edilemez, ‘Burada bir milletin kurtuluşunu hazırlayan kararlar verildi’, ‘Cumhuriyet’in temelini Sivas’ta attık’ diyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak için yola çıktım. Bu kutsalı hep yüreğimde taşıdım ve yaşattım.” dedi.

Benim Büyük Hayallerim Vardı

İYİ Parti Sivas Belediye Başkan Adaylığı için yola çıkarken büyük hayalleri olduğunu ifade eden Mehmet Ceylan; “Sivas’ı büyükşehir yapmak gibi, Sivas’ı gülen yüzlü, sevgi ve hoşgörü şehri yapmak gibi. Sivas’ı göç veren değil, göç alan bir şehir yapmak. Bütün bu hayallerimi gerçekleştiremeyeceğim için çok üzgünüm. Geçirmiş olduğum kalp krizi nedeniyle Sayın Meral Akşener’in de iznini alarak bu kutsal görevimden çekilmek zorunda kaldım. Bütün Sivas halkı ve dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Her şeye rağmen; ömrümün sonuna kadar, ülkem, milletim ve Sivaslı kardeşlerim için gayret göstereceğimi herkesin bilmesini istiyorum.” açıklamasını yaptı.