SESOB ile Şekerbank Protokol İmzaladı SESOB ile Şekerbank Protokol İmzaladı

9 Kasım tarihinde başlayan belediye başkanlığı aday adayı başvuruları, 23 Kasım'da sona erecek olmasıyla birlikte, Sivas siyaset sahnesinde büyük bir heyecan yaratıyor.

Aday adaylığı sürecine dahil olan isimler arasında yer alan Hilmi Bilgin ve Turan Topgül, Sivaslı seçmenleri tarafından yakından takip ediliyor. Aynı zamanda kulislerde konuşulan İsmet Yılmaz’ın aday adaylığını açıklayıp açıklamayacağı veya nasıl bir yol haritası çizeceği de konuşuluyor. Bu üç isimden hangisinin AK Parti'nin belediye başkan adayı olarak gösterileceği, kentteki siyasi dengeleri de önemli ölçüde etkileyecek.

Özellikle Turan Topgül'ün resmi başvurusunun ardından, aday adaylığı süreci hız kazanmış durumda. Ancak, İsmet Yılmaz'ın aday adaylığı başvurusu ve mevcut belediye başkanı Hilmi Bilgin'in nasıl bir yol haritası çizeceği, merak konusu olmaya devam ediyor. Bilgin'in doğrudan belediye başkan aday adayı olması, İsmet Yılmaz'ın ise süreci nasıl şekillendireceği, parti içindeki dinamikleri de yakından etkileyecek gibi görünüyor.

Sivas siyaset kulislerinde, üç önemli ismin dışında sürpriz bir adayın ortaya çıkabileceği iddiaları da konuşuluyor. Kamuoyu, AK Parti'nin Sivas Belediye Başkan Adayı'nı belirlemek için gerçekleştirilecek temayül yoklamasını büyük bir merakla bekliyor.

26 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek olan temayül yoklaması, partinin seçim stratejisine yön vermede kritik bir rol oynayacak. Bu önemli süreç, Sivas'ın siyasi geleceğini şekillendirmede etkili olacak isimleri belirleyerek, kentteki seçmenlerin de nabzını tutacak.