Sivas İYİ Parti Belediyeciliğinde Hak Ettiği Değere Kavuşacak! Sivas İYİ Parti Belediyeciliğinde Hak Ettiği Değere Kavuşacak!

Tüm Türkiye 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimlerini beklerken siyasi partilerde de seçim hazırlıkları son sürat devam ediyor. Aday adaylığı başvuru sürecini tamamlayan siyasi partilerin genel merkezlerinden gelecek olan nihai aday kararı merakla bekleniyor.

Sivas’ta Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ardından en güçlü parti olarak gösterilen ve mahalli idareler seçimleri için başvuru yapan güçlü iki aday adayıyla adından sıkça söz ettiren Büyük Birlik Partisi, seçim öncesinde bir ilke imza attı.

Daha önce hiçbir siyasi parti aday adayları yan yana gelmezken Büyük Birlik Partisi’nin iki aday adayı Dr. Adem Uzun ile İş İnsanı Cengiz Görgen, bir kafede buluşarak seçimler hakkında istişarede bulundu.adem uzun cengiz görgen

Birlikte kahve içtikleri görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşan Dr. Adem Uzun fotoğrafın altına; “Sivas kamuoyunun bildiği üzere partimizin benimle birlikte iki Sivas Belediye Başkan aday adayı var. Partimiz Sivas Belediye başkan aday adayı Cengiz Görgen Bey ile bir araya gelerek kahve içip seçim süreciyle ilgili istişareler yaptık. Siyasette bırakın farklı partileri aynı partiler içerisinde bile aday adaylarının biraya araya geldiğine pek şahit olmayız. Ancak bizler Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ortaya koyduğu ilkelerle toplumun her kesimini kucaklamayı amaç edinmiş Büyük Birlik Partisinin birer neferiyiz. Aday adaylık sürecinin ilk başından itibaren birbirine destek olan iki belediye başkan aday adayı olarak seçime hazırız ve diyoruz ki Sivas İçin Biz Varız. Belediye başkanlığı seçim süreci şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.” açıklamasını yaptı.

Aynı gönderiyi paylaşan İş İnsanı Cengiz Görgen ise paylaşımında; “Büyük Birlik Partisi’nin ilke ve prensiplerini anlayamamış olanlar aşağıdaki resme bir anlam veremezler. Siyaseti sadece Allah (CC) rızası için yapıyorsanız ve Şehit Liderimizin izinden gidiyorsanız kendi partiniz içinde rakip gözüküyor olsanız bile (ki rakip sözünü asla kabul etmiyorum) şehrinizle alakalı bir araya gelir, istişare yaparsınız. Biz de iki aday adayı arkadaş olarak bir araya geldik ve sürecin bundan sonraki muhtemel haliyle ilgili bir kahve içimi sohbet ettik. Çıkan ortak sonuç; Biz Sivas'ı istiyoruz. Sivas'ı daha adil, daha çalışkan, daha ehil kadrolarla yönetecek ve 01 Nisan Sabahı önce Tacettin Dergâhına ardından Genel Başkanımız sayın Mustafa Destici'ye giderek kutlu zaferimizi tüm Türkiye'ye ilan edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

İki aday adayının sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım siyasette özlenen görüntüleri meydana getirirken seçmenlerden tam not aldı.