Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 9 Kasım 2023 tarihinde başlayan aday adaylığı süreci sona erdi. Sivas merkez ve ilçelerde toplamda 38 kişi aday adaylığı başvurusu yaptı. 
Başvuru yapan isimler şu şekilde;
Turan Topgül
Adurrahim Ceyhan
Şevki Yılmaz
Dadaloğlu Karakoyun
Mehmet Bozduman 
Ahmet Karakaş
Tevfik Ayan
İlyas Vahapoğlu
Celal Can
Ali Rıza Demirsoy
Süleyman Ocakçı
Alkan Sözen
Erdoğan Gül
Mitat İlhan 
İbrahim Şahin
Habib Görler
Murat Ayan
Yavuz Yüce
Tahir Abuş
Kemal Şahin
Harun Kaban 
Cihangir Kömürcü
Mehmet Öztürk
Murat Uyanık
Emin Ünlüer
Burak Özsoy
Hasan Tüccaroğlu
Murat Öztoprak
Recep Yılmaz 
Ahmet Uğur
Cemalettin Karacalar
Hüseyin Kırışkuzu
Ömer Faruk Aydınay
Cemalettin Temur
Sayit Ahmet Pala
Kenan Oğuzhan 

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'dan Sivas'a Önemli Mesajlar: “İhanet Olur” Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'dan Sivas'a Önemli Mesajlar: “İhanet Olur”

Mevcut Belediye Başkanları Başvuru Yapmadı
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nin aldığı karar doğrultusunda mevcut belediye başkanları doğal aday adayı olarak kabul edildiği için aday adaylığı başvurusu yapmadı.
Bu kapsamda Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Altınyayla Belediye Başkanı Sinan Akbulut, Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Şen, Gemerek Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı, Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ve Yıldızeli Belediye Başkanı Mehmet Sabit Karakaş aday adaylığı başvurusu yapmadı.
Gözler Temayülde 
Aday adaylığı sürecini sonlandıran Adalet ve Kalkınma Partisi 26 Kasım 2023 Pazar günü Fidan Yazıcıoğlu Hanımlar Kültür Merkezi’nde temayül yoklaması gerçekleştirecek. 
İl, merkez ilçe ve kadın kollarının oy kullanacağı temayülde Belediye Başkanı Hilmi Bilgin hakkında 5 soru sorulmasının yanı sıra delegelerden belediye başkanlığı için 2 aday önerisi istenecek.

WhatsApp Görsel 2023-11-22 saat 20.10.13_97b3dc82