Halihazırda Sivas merkezde Hilmi Bilgin, Turan Topgül ve Abdurrahim Ceyhan’ın aday adaylığı bulunuyor. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nden gelecek olan adaylık açıklamasıyla Sivas’ın siyasi arenasının daha da hızlanması bekleniyor.

Oy potansiyeli açısından Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kalesi konumunda olan Sivas’ta ise aday gösterilecek isim merakla bekleniyor.

7 Ocak 2024 Pazar günü büyükşehirler ve birkaç tane ilin adaylarının açıklanacağı ifade edilirken 15 Ocak Pazartesi günü 81 il ve ilçelerin adaylarının netleştirilmesi bekleniyor.

Aday adaylığı sürecinde son viraja giren Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Sivas’tan çıkaracağı aday merak ediliyor.

Öte yandan aday belirleme hususunda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kamuoyu araştırmalarını devam ettirdiği gözlerden kaçmıyor.

5 Ocak Son Gün

Kesin adayları 7 ve 15 Ocak tarihlerinde açıklanacağının duyurulmasıyla Belediye ve İl Genel Meclis üye aday adaylıklarının başvuruları da hız kazandı.

9 Kasım 2023 Perşembe günü başlayan aday adaylığı süreci 5 Ocak 2024 Cuma günü sona erecek.

2019 yılında gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimlerine oranla Belediye ve İl Genel Meclisi üye aday adaylığı başvurularının az olduğu öne sürülüyor.

5 Ocak 2024 Cuma günü aday adaylığı başvuru sisteminin kapanmasıyla beraber Sivas’ta Belediye ve İl Genel Meclisi üye aday adaylığına kaç ismin başvuru yaptığının Adalet ve Kalkınma Partisi İl Teşkilatı tarafından açıklanması bekleniyor.

15 Ocak’ta Netleşecek

Sivas’ta 2023 yılın Kasım ayından bu yana devam eden siyasi hareketlilik Adalet ve Kalkınma Partisi’nden gelen açıklama ile hız kazandı.

Aday adaylığı başvurusu yapan Turan Topgül ile Abdurrahim Ceyhan’ın yanı sıra mevcut Belediye Başkanı Hilmi Bilgin doğal aday adayı sayıldı.

27 ŞUBAT 2024 ASLAN BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 27 ŞUBAT 2024 ASLAN BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Hilmi Bilgin ile Turan Topgül süreç başladığından bu yana sahada aktif rol oynarken Abdurrahim Ceyhan’ın herhangi bir çalışma yapmaması da dikkat çekti.

Mevcut aday adayları arasında Bilgin ve Topgül ismi ön plana çıkarken Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Sivas için nihai kararı 15 Ocak 2024 Pazartesi günü açıklayacağı iddia ediliyor.