Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) tüm Türkiye'yi olduğu gibi Eskişehir'i de sararken, veliler de çocuklarına destek olmak için sınav merkezlerinin önünde bir araya geldi. Duadan temenniye kadar uzanan duygularla evlatlarının sınavdan başarıyla çıkmasını bekleyen aileler, bu zorlu süreçte çocuklarına olan inançlarını ve desteklerini gösterdi.

Dualarla Bekleyiş

Sınavın başlamasıyla birlikte okul önlerinde bekleyen aileler, çocukları için dua ederek sınavın bitmesini bekledi. Bilecik'ten Eskişehir'e sınav için gelen Nuray Katırancı, kızı İrem'in sınavdan başarıyla çıkması için Yasin-i Şerif, Amme ve Tebareke Sureleri ile Vakıa Suresi okuduğunu söyledi. Katırancı, "Dualarım kızımla ve bütün emek veren çocuklarımızla. Dua ederken hiçbirini ayırmadım" dedi.

TYT Kahramanı ÖSYM Görevlisi: Kimliksiz Adayı Sınava Yetiştirdi TYT Kahramanı ÖSYM Görevlisi: Kimliksiz Adayı Sınava Yetiştirdi

Hedef Başarı

Aynı duyguları paylaşan Ahmet Bekir de oğlu için umutlu olduğunu ve sınavdan güzel bir sonuç alacağına inandığını ifade etti. Bekir, "Hedefimiz İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi. Çocuğum çok iyi çalıştı. Zaten 9'uncu sınıftan beri çalışan bir öğrencidir. Aynı zamanda okulda da başarısı var, dersleri oldukça iyi. İnşallah sınav sonucunda da güzel netice alacağımızı umut ediyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: iha