Sinan Ateş cinayetine ilişkin 22 sanığın yargılandığı davada, sanıkların ifadeleri ve hakimle müşteki avukatı arasındaki gerginlik damgasını vurdu.

Kiralık Araç ile Tetikçi Ankara'ya: Tutuklu sanık Muratcan Çolak, tetikçi Eray Özyağcı'yı İstanbul'dan Ankara'ya kiraladıkları araçla getirdiğini iddia etti. Çolak, Özyağcı'yı tanımadığını ve Ankara'ya gitme sebebinin Özyağcı'nın dedesinin hasta olması olduğunu savundu.

Doğukan Çep'e Para Gönderen Sanık: Ufuk Köktürk, Doğukan Çep'e cezaevinden arkadaşı olduğu için para gönderdiğini söyledi. Köktürk, cinayetle hiçbir ilgisi olmadığını ve MHP İl Başkanlığı'nda fotoğraf çekilmesinin davayla alakasız olduğunu öne sürdü.

Panelvan Araç Kiralama: Mustafa Uzunlar, Doğukan Çep'in Ankara'ya gitmek için araç kiralamak istediğini ve ehliyetinin olmadığını düşündüğü için aracı kiralamakta tereddüt ettiğini ifade etti. Uzunlar'ın ortağı Osman Bayraktar ise tahliye talebinde bulundu.

MİT'çi Sanık: Tutuklu sanık Çağlar Zorlu, MİT personeli olduğunu iddia etti. Zorlu, Tolgahan Demirbaş ile sohbet ederken uydurma adresler verdiğini ve emniyet şubesinde zorla ifade verdiğini savundu. Zorlu, tahliye talep etti.

Aksaray'da Uyuşturucu Operasyonu: 592 Kök Kenevir Bitkisi, 4 Kilo Esrar ve 50 Gram Tohum Ele Geçirildi! Aksaray'da Uyuşturucu Operasyonu: 592 Kök Kenevir Bitkisi, 4 Kilo Esrar ve 50 Gram Tohum Ele Geçirildi!

Tetikçinin Konakladığı Evin Sahibi: Aytaç Ataç, Tolgahan Demirbaş'ın müşterisi olduğunu görüntülerini görünce üzüldüğünü dile getirdi.

Tutuklu Sanık Öktem: Serdar Öktem, yaklaşık 18 aydır tutuklu olduğunu ve soruşturmanın usulsüz olduğunu savundu. Öktem, emniyette telefon şifresini vermemekte haklı olduğunu savundu. Hakim ve Ateş'in avukatı arasında gerginlik yaşandı.

  • Duruşma Devam Ediyor

    Duruşma, sanık ifadeleriyle devam ediyor. Ateş ailesinin avukatı ile sanık avukatları arasındaki gerginlik, davanın dikkat çekici unsurlarından biri. Duruşmanın öğleden sonra devam etmesi planlanıyor.

    ve olay günü Demirbaş'ın çiftliğe gelip gelmediğini bilmediğini söyledi. Ataç, cenaze
Kaynak: iha