En son 2023 yılının Kasım ayında 5 lira birden zam alan sigaraya yakın zamanda yeniden zam yapılacağı iddia edildi. 2023 yılında sigaraya art arda gelen zamların 2024 yılının ilk 15 günü içerisinde devam edeceği öne sürüldü. Market ve tekel büfe işletmecileri toptancıların ürün dağıtmamasından yakındı.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Ocak Ayı İstatistikleri: 251 Uçuş, 32 Bin 802 Yolcu Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Ocak Ayı İstatistikleri: 251 Uçuş, 32 Bin 802 Yolcu

Toptancıların gelecek zamlardan daha büyük kazanç elde etmek amacıyla ürün dağıtmadığını iddia eden işletmeciler; “2023 yılında sigaraya birden fazla zam geldi. Toptancılar, sigaraya zam geleceğini önceden öğreniyorlar, bununla ilgili duyum alıyorlar ve ellerindeki ürünlerden daha fazla kar etmek amacıyla dağıtım yapmıyorlar. Bizlerde müşterilerimize yok demek zorunda kalıyoruz dolayısıyla müşterilerimizle karşı karşıya geliyoruz. Bu noktada özellikle böyle zamanlarda denetimlerin attırılması gerekiyor. Bizim içimizde de dağıtım yapılmasına rağmen zamlı ürün satıp kar etmek isteyen işletmeciler oluyor. Yetkililerin bir şekilde bu duruma bir dur demesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.