Beylikova'da 2 Bin Kişilik Yağmur ve Şükür Duası Yemeği Beylikova'da 2 Bin Kişilik Yağmur ve Şükür Duası Yemeği

Önceki gün yapılan SİDAŞ Anonim Şirketi genel kurulunda yönetim kurulu üyeliklerinin bir tanesine Osman Nuri Kuruçay’ın atandığı iddia ediliyor.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Sivas Belediyesi’ne ait şirketlerdeki yönetim kurulu üyeliklerine atamalar ve bazı şirketlerdeki genel kurullarda yapıldı. SİDAŞ Anonim Şirketi’nde gerçekleştirilen genel kurulun ardından yönetim kurulu üyeliklerinin bir tanesine AK Partililiği ile bilinen Osman Nuri Kuruçay’ın atandığı iddia ediliyor. 2001 yılında AK Parti Sivas Kurucu İl Başkan Yardımcılığı, 2004-2009 yıllarında AK Parti Belediye Meclis Üyeliği, 2019-2024 yılları arasında AK Parti’de Belediye Meclis Üyeliği yapan, 2018 yılında AK Parti’den milletvekili aday adayı olan, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Büyük Birlik Partisi için çalıştığı iddia edilen Osman Nuri Kuruçay için farklı bir iddia daha ortaya atıldı.

Geçtiğimiz gün genel kurulunu yapan SİDAŞ AŞ.’de Osman Nuri Kuruçay’ın yönetim kurulu üyelerinden biri olacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Eğer iddia gerçek ise, Büyük Birlik Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde seçimin kazanılması için çalıştığı iddia edilen Osman Nuri Kuruçay’a yönetim kurulu üyeliği ile teşekkür etmiş olacak.

Öte yandan Osman Nuri Kuruçay 2011 yılında İsmet Yılmaz tarafından istisnai kadrodan memur yapılarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde görevlendirilmiş ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden ise daha sonra emekli olmuştu.