2023 yılında esnaf sorunlarının en üst seviyeye çıkmasıyla Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, esnaf sorunlarını dosya haline getirdi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sivas’a gelen tüm yetkililere esnaf sorunlarını içeren dosyaları teslim eden Başkan Hakan Demirgil, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri öncesinde kamu-kurum ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden belediye başkan aday ve aday adaylarına da dosya teslim etmeyi ihmal etmiyor.

Başkan Demirgil, son olarak esnaf sorunlarını içeren dosyayı İYİ Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan’a teslim etti.

Dosya Kimlere Teslim Edildi?

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri için geri sayım devam ederken siyasi partilerde de saha çalışmaları devam ediyor.

Saha çalışmaları kapsamında kamu-kurum ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden siyasi parti liderleri ve belediye başkan adayları temsilcilerin sorunlarını dinliyor.

2023 yılından bu yana oldukça yükselen esnaf sorunlarının yer aldığı dosyanın bu zamana kadar kaç lidere ve adaya teslim edildiği merak ediliyor.

SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER

Dosyada Ne Yazıyor?

Son 2 yıldır esnafların sorunları gitgide artıyor. Esnaflar, bağlı bulundukları odalardan çözüm önerisi ve proje beklerken Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil’in sorunları çözmeye yönelik yaptığı çalışmalarda beğeni topluyor.

Özellikle siyasi parti liderleri ve belediye başkan adaylarına verdiği esnaf sorunlarını anlatan dosya ile dikkat çeken Demirgil’in dosyaya ne yazdığı merak ediliyor.

Maddeler halinde esnaf sorunlarının yer aldığı ifade edilen dosyada kaç madde olduğu ve içeriğin ne olduğu merak edilen konular arasında yerini koruyor.

Mevcut Yöneticiler Sorunları Çözemiyor Mu?

Başkan Hakan Demirgil’in özellikle belediye başkan adaylarına dosya teslim etmesi mevcut yönetim sorunları çözemiyor mu düşüncesini akıllara getiriyor.

Esnaf sorunlarının yer aldığı dosya siyasi parti liderleri ve belediye başkan adaylarına teslim edilirken mevcut yönetime dosyanın verilip verilmediği, verildiyse geri dönüş alınıp alınamadığı merak edilen konular arasında yerini koruyor.

Öte yandan dosya teslim edilen adaylar mahalli idareler seçimlerinde başkan seçilemez ise sorunları kimin çözeceği de merak ediliyor.