Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, sendikanın misyonunu ve karşılarındaki zorlukları vurgulayan güçlü bir açıklama yaptı.

Peker, "Bizler devletimizi merkeze koyarak önce vatan diyerek şerefimizle sendikacılık yapıyoruz. Ancak siyasi, bürokratik ve sendikacılık vasfını kaybetmiş kapı kulu sendikalar tarafından sistemli bir şekilde saldırıya uğruyoruz" dedi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, CWTS Leiden Ranking 2024'te Türkiye'de 31. Sırada! Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, CWTS Leiden Ranking 2024'te Türkiye'de 31. Sırada!

Peker, açıklamasında devamla, "Kapalı kapılar ardından kumpas kurarak değil, yüreğiniz yetiyorsa açıkça gelin meydana kozumuzu paylaşalım. Bizler Allah'tan başka kimseye boyun eğmeyiz" ifadelerini kullandı. Kamu kurum yöneticilerini de uyararak adaletten uzak kalınması durumunda hukuki yollara başvuracaklarını belirten Peker, "Bizleri yandaş ve üç maymuncu sendikalara benzetmeyin. Biz yunus gibiyiz ama gerektiğinde Yavuz olmasını da biliriz" diye ekledi.

Muhabir: BÜLTEN