Selçuklu Belediyesi Çevre ve Sıfır Atık Platformu'nun organize ettiği "Temiz Mahalle Temiz Selçuklu" etkinliği kapsamında Beyhekim Mahallesi'nde çevre temizliği yapıldı. Etkinliğe Selçuklu Belediyesi'nin çevre gönüllüleri ve Konya Melike Cihan Kız Öğrenci Yurdu'ndan öğrenciler katıldı.

Etkinlikte "Doğa için Adım Atıyoruz" sloganı ve "Temiz Mahalle Temiz Selçuklu" konseptiyle çevre temizliği bilinci oluşturulmaya çalışıldı. Toplanan atıklar geri dönüşüm için ayrıştırıldı.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, etkinlikte yaptığı açıklamada, "Geleceğe miras olarak bırakılacak olan en önemli değerlerden bir tanesinin temiz bir çevre olduğunu" belirterek, "Çevre kirliliğini bitirmenin tek bir yolu var o da kirletmemek, atmamak, çözümü çevreye karşı daha duyarlı olmak ve gerektiği yerde gerektiği şekilde insanlarımızı uyarmak" dedi.

Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi olarak sıfır atık konusuna büyük önem verdiklerini ve bu tarz etkinlikleri ilçenin farklı mahallelerinde de düzenleyeceklerini söyledi.

Sivas'ta Bıçak Bileme Ustalarında Yoğunluk Sivas'ta Bıçak Bileme Ustalarında Yoğunluk

Etkinliğe katılan çevre gönüllüleri ve öğrenciler de çevre duyarlılığı farkındalığı oluşturmanın önemine değinerek bu tür etkinliklere katılmanın kendileri için önemli olduğunu ifade ettiler.

Kaynak: iha