Konya'nın Selçuklu ilçesinde, Konyasporlu merhum futbolcu Ahmet Çalık'ın isminin yaşatılacağı kapalı spor salonunun yapımı hızla ilerliyor. Selçuklu Belediyesi tarafından Konya Spor Lisesi'ne kazandırılacak olan bu modern tesis, tamamlandığında bölgenin önemli spor merkezlerinden biri haline gelecek.

Gençlere ve Eğitime Yatırım

Gençlik ve eğitime her zaman büyük önem veren Selçuklu Belediyesi, ilçedeki okullara ihtiyaç duyulan tesisleri kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Konya Spor Lisesi'nin yanı sıra Selçuklu Fen Lisesi'ne de kapalı spor salonu ve suni çim saha yapılacak.

YÖK 2. Öğretimler İçin Kararını Açıkladı YÖK 2. Öğretimler İçin Kararını Açıkladı

Modern Tesisler, Geniş İmkanlar

Ahmet Çalık Kapalı Spor Salonu, bodrum ve zemin kat olmak üzere iki kattan oluşacak. Bodrum katında 4 adet spor salonu, 2 adet soyunma odası, teknik alanlar ve duşlar yer alacak. Zemin katında ise hentbol ölçeğinde spor salonu, 2 adet soyunma odası, bay-bayan öğretmenler odası ve duş alanları bulunacak. Ayrıca, okul bahçesine de açık suni çim saha yapılacak.

Başkan Pekyatırmacı: "Çocuklarımız ve Gençlerimiz Her Şeyin En İyisini Hak Ediyor"

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yapılan çalışmalar hakkında şu ifadelere yer verdi: "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın isteklerine her koşulda önem veriyoruz. Onların daha nitelikli ortamlarda eğitimlerini sürdürebilmeleri için elimizi taşın altına koymaya devam ediyoruz. Gençlerimiz ve çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyor ve onlar için ne yapsak az. Bu kapsamda Konya Spor Lisemizde modern bir spor salonu ve suni çim saha inşa ediyoruz. Spor salonumuz, günümüz koşullarına uygun ve tüm detaylar düşünülerek inşa ediliyor. İnşallah okulumuza çocuklarımızın daha modern ve konforlu bir ortamda spor yapmalarını sağlayacak nitelikli bir tesisi kazandıracağız. Hem eğitim hem de spor alanında ilçeye değer katacak bu yatırımın Milli Eğitimimize ve spor camiamıza hayırlı olmasını diliyorum."

Kaynak: iha