Konya'da S.B. isimli vatandaş, 2023 model Fiat Egea marka otomobili satın almak istedi. Oto galerisi tarafından "hatasız ve boyasız" olarak sunulan araç, ekspertiz kontrolünden sel mağduru olarak geri döndü.

S.B., beğendiği ve 10 bin kilometrede olduğu söylenen aracı satın almadan önce ekspertiz yaptırmak istedi. Detaylı incelemede ortaya çıkan gerçek ise S.B.'yi şoke etti. Aracın motor bölmesinde çamur lekeleri ve koltuk altlarında paslanma tespit edildi. Torpido altlarında da çamurlar gözlemlenen araçta, sel hasarı olduğu kesinleşti.

Ekspertiz Uzmanı Mustafa Köker:"Araç bize motor, mekanik, kaporta boya, iç, dış kontrol tespit olarak geldi.Araçta hata boya olmadığı ama aracın bazı kısımlarında çamur lekeleri olduğunu belirledik.Koltuk altlarında paslanma olduğunu gördük. Aracın torpido altlarında ise çamurlanma fark ettik.Tüm incelemelerin ardından aracın sel hasarı aldığını tespit ettik.Araç bize geldiğinde 10 bin kilometre, hatasız, boyasız 2023 model olmasıyla beraber alıcı ekspertiz kontrolü yaptırma ve yapmama arasında kararsızdı. Araç geldi ve kontrolleri yapıldı, sel hasarlı olduğu tespit edildi. Sel hasarıyla beraber elektronik sistemlerinde de hatalar verdiği ve araçta sorunlar yaptığı müşterimize beyan edildi" dedi.

Ev Balkonunda Gizli Kenevir Serası Ev Balkonunda Gizli Kenevir Serası

Ekspertiz uzmanı Köker, araç satın almak isteyen vatandaşlara ekspertiz yaptırmanın önemini vurguladı. Köker, "Vatandaşlarımız ekspertiz yaptırmayı ihmal etmesinler. Araç hatasız, boyasız olabilir ama bu tür olaylarla karşılaşıp mağdur olabilirler" diye konuştu.

Kaynak: iha