Sivas’ta henüz aday adaylığı açıklaması yapmayan Milliyetçi Hareket Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin çıkaracağı adaylar merak edilirken seçmenler sürecin yavaş işlemesine tepki gösteriyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 15 Ocak 2024 Pazartesi gününe kadar ara vermesiyle birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanı Abdullah Güler, Milletvekili Hakan Aksu ve Milletvekili Rukiye Genç Toy, Sivas’a gelerek seçim çalışmalarına başladı. Halihazırda Hilmi Bilgin, Turan Topgül ve Abdurrahim Ceyhan ile 3 aday adayı bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi’ne karşın Milliyetçi Hareket Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday adayı belirlememiş olması dikkat çekiyor.

14-28 Mayıs Türkiye Genel Seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında giren Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin yerelde yapılacak bir ittifakla ilgili açıklamama yapmamasına karşın kamuoyu ve seçmenler ittifak yapılacağını öne sürüyor.

Ahmet Özyürek Sivas’ta

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 15 Ocak 2024 Pazartesi gününe kadar ara vermesiyle birlikte seçim bölgesine gelen vekiller arasında yer aldı.

Geldiği gün il ve ilçe teşkilatlarıyla bir araya gelen Milletvekili Özyürek’in aday belirleme hususunda çalışma yürüttüğü öğrenildi.

Belediye başkanlığı aday adaylığına yönelik başvuru almadığı bilinen Milliyetçi Hareket Partisi’nin belirleyeceği aday merak ediliyor.

Ulaş Karasu Kimde Karar Kılacak?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli idareler seçimleri için çalışmaları hızlandırdı.

Mahalli idareler seçimleri için herhangi bir çalışma yürütmeyen ve seçmenlerin tepkisini toplayan Cumhuriyet Halk Partisi İl Teşkilatı’nın konuyu genel merkeze taşımasıyla birlikte Sivas Milletvekili Ulaş Karasu’nun aday konusuna el attığı iddia edildi.

SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 28 ŞUBAT NÖBETÇİ ECZANELER

38. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Kurultayı’nın ardından Sivas’ta oy potansiyelinin oldukça düşmesine neden olan İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanının istifa etmesi yönündeki isteklerinde parti içerisinde artış gösterdiği kulislerde konuşulan konular arasında yerini koruyor.

Öte yandan seçmenler genel merkezlerden yapılacak olan adaylık açıklamalarına kilitlenmiş durumda.