İstanbul Devlet Tiyatrosu’na (SDT) atanan Volkan Ateş Gündüz'ün yerine Sibel Ferlibel SDT Müdürü ve Bölge Sanat Yönetmenliği'ne getirildi. Ferlibel, 20 yıl aradan sonra SDT’ye atanan ikinci kadın Bölge Sanat Yönetmeni oldu.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Ferlibel, birçok oyunda görev aldı. Önceki dönem SDT sanattan sorumlu müdür yardımcılığını üstlenen Sibel Ferlibel, gerçekleşen devir teslim töreninde, SDT bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler için Gündüz’e teşekkürlerini sundu. Ferlibel, Gündüz’ün bilgi ve birikiminden, tiyatro deneyiminden her zaman faydalanmak amacında olduklarını dile getirerek, “Sahneden selamladığım Sivas’a, Sivas halkına bana verilen layık görülen bu görevle hizmet edeceğim için mutluyum.” dedi.

WhatsApp Image 2023-10-01 at 15.18.55

Ferlibel, “SDT olarak, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bu kentte Cumhuriyetimizin 100.yılına oyunlarımızla perde açacağımız için heyecanlı ve gururluyuz. Amacımız Türk tiyatrosunun gelişimine katkı sunarken, aynı zamanda Sivas’ın gönüllü kültür elçisi olan Sivas Devlet Tiyatrosu’nun başarılarına yenilerini eklemektir.” diyerek konuştu.

ÜNLÜ OZAN AŞIK VEYSEL’İ ANIYORUZ ÜNLÜ OZAN AŞIK VEYSEL’İ ANIYORUZ

(HABER MERKEZİ)