Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, 2018 yılından bu yana şehrin çeşitli sektörlerinde önemli çalışmalar yaparak Sivas'ın kalkınmasına katkı sağlıyor. Özyürek'in liderliğindeki çalışmalar, sağlık, sanayi, tarım, turizm ve eğitim alanlarında çeşitli başarılarla sonuçlanıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, 2018 yılından bugüne dek Sivas için birçok çalışmalara imza atıyor. Sağlıktan turizme, sanayiden istihdama, tarım ve hayvancılıktan eğitime birçok alanda Sivas için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü görülüyor.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, 2018 yılından 2024 yılına kadar şehri için yapmış olduğu çalışmaları ve önümüzdeki süreçte yapacağı çalışmaları rapor haline getirerek Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye sundu. Özyürek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sunduğu raporda Sivas için yaptığı çalışmaları ve planladığı projeleri anlattı.
Özyürek, “Seçim Bölgemiz Sivas'ta gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, il teşkilat mensuplarımız, toplumun her kesiminden temsilciler ve vatandaşlarımızla gerçekleştirmiş olduğumuz istişareler neticesinde, Sivas ilinde toplumun geneli tarafından dile getirilen başlıca problemlerin çözümlenmesi ve çözümlenmesine dair yaptığımız çalışmalarla ilgili 2018 yılında göreve geldiğimiz günden bu yana, Sivas'ın sağlık, sanayi, tarım, hayvancılık ve turizm gibi temel alanlardaki mevcut durumunu titizlikle değerlendirdik. Aynı zamanda, ilimizi ilgilendiren tüm konuları kapsamlı bir şekilde ele aldık ve üzerinde çalıştık. Bu süre zarfında, 2018-2024 dönemi için belirlenen ülke ve il hedeflerine ulaşmak adına stratejik planlar geliştirdik ve uygulamaya koyduk.” dedi.

Sivas'ta yağmurdan kaçan vatandaşlar doluya yakalandı Sivas'ta yağmurdan kaçan vatandaşlar doluya yakalandı

Sağlık sektöründe Özyürek, Sivas'ın sağlık altyapısını güçlendirmek amacıyla önemli reformlar gerçekleştiriyor. Şehirdeki doktor eksikliklerini gidermek için TBMM'de girişimlerde bulunarak 71 yeni hekim atamasının yapılmasını sağladı. Ayrıca, yoğun bakım ünitelerinin kapasitesini artırarak sağlık hizmetlerinin erişilebilirliğini genişletti.

Özyürek, Sivas'ın sanayi potansiyelini artırmak için Demirağ Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulmasını sağladı. Bu bölge, yerel işletmelere yeni iş imkanları ve yatırım fırsatları sunarak ekonomik büyümeye önemli katkı sağlıyor. Tarım ve hayvancılıkta da Özyürek, modern tarım tekniklerinin yaygınlaştırılması ve sulama altyapısının güçlendirilmesi için projeler yürütüyor. Özellikle, çiftçilere yönelik eğitim programları düzenleyerek sektörde verimliliği artırma hedefinde.

Ahmet Özyürek-1

Turizmde de Özyürek, Sivas'ın doğal güzelliklerini ve kültürel zenginliklerini ulusal ve uluslararası arenada tanıtmak için çaba harcıyor. Kangal Balıklı Kaplıcaları ve Yıldız Dağı gibi önemli turistik noktaların tanıtımı ve altyapı iyileştirmeleri için çalışmalar yürütüyor. Yeni otellerin inşası ve mevcut tesislerin yenilenmesiyle turizm sektörünün gelişimine katkı sağlıyor.

Öğrenci kapasitesini artırarak şehrin eğitim kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Özyürek, okulların fiziki koşullarını iyileştiriyor ve yeni eğitim kurumları açıyor. Bu adımlarla Sivas'ın eğitimde öncü bir şehir olmasını sağlamayı amaçlıyor.

Sivas'ın toplumsal sorunlarına duyarlı politikalar geliştiren Özyürek, sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimlerle iş birliği içinde çalışarak şehrin toplumsal uyumunu artırmayı hedefliyor. Esnaf ve zanaatkarların ihtiyaçlarını karşılamak için Sivas Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile güçlü bir iş birliği içinde oluyor.

Gelecek dönem için planladığı projelerle Sivas'ın ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan daha da güçlenmesini amaçlayan Özyürek, halkın desteği ve güveniyle çalışmalarına devam ediyor.

Ahmet Özyürek, Sivaslılar tarafından aktif ve erişilebilir bir vekil olarak görülüyor ve şehrin her kesiminden takdir topluyor. Vekil Özyürek ise önümüzdeki süreç için Sivas'ın daha da ileriye gitmesi için kararlılıkla çalışacağını belirtiyor.

Muhabir: Songül BOZDUMAN