Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda 2024 yılının sonuna kadar 36 bin sağlık personelinin istihdam edileceğini duyurdu.
Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla birlikte 36 bin sözleşmeli sağlık personelin istihdam edileceği duyuruldu. 

Bu karar göre yıl sonuna kadar eleman temininde güçlük çeken ve sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli yürütülebilmesi amacıyla sözleşmeli sağlık personelinin istihdam edileceği hizmet birimleri belirlendi.

Eskişehir'de Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağışı: Bölgede Maddi Hasarlar Oluştu Eskişehir'de Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağışı: Bölgede Maddi Hasarlar Oluştu


Karar gereğince 1 diyetisyen, 9 ebe, 2 hemşire, 25 sağlık memuru, 1 sağlık teknikeri, 3 bin 498 tabip, 32 bin 464 de uzman tabip istihdam edilecek.
İstihdam edilecek personelden 1’i acil sağlık hizmetlerinde,  8'i sağlık evlerinde, 35 bin 984'ü yataklı  tedavi birimlerinde , 7'si de ilçe sağlık müdürlüğü/ toplum sağlığı merkezlerinde görevlendirilecek.
Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Eleman temininde güçlük çekilen yerler ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2024 yılı sonuna kadar 36 bin sağlık personeli istihdam edilecek. Hayırlı olsun."