Eskisehir'in Köklü Okulu Murat Atılgan Ortaokulu Eski Günlerine Dönüyor Eskisehir'in Köklü Okulu Murat Atılgan Ortaokulu Eski Günlerine Dönüyor

Uzun yıllardır berberlik yapan Ahmet Uğur Şehir, hava sıcaklıklarının giyim tarzını ve saç modellerini etkilediğini ifade etti. Kış aylarında saç bakımına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Şehir, şapka ve bere kullanımının saç sağlığını etkileyebileceğine dikkat çekti.
Şehir, kış aylarında saç bakımı konusunda şu uyarılarda bulundu: "Soğuk hava nedeniyle insanlar uzun saç kullanmayı tercih ediyorlar ve şapka kullanımını artırıyorlar. Ancak, uzun süreli şapka kullanımı saça zarar verebilir. Saçları kırabilir ve havasız bırakabilir. Kalitesiz şapkaların saçlara ve saç derisine zarar verdiğini bilmeleri önemlidir. Kış aylarında vaks, jöle ve sprey kullanırken, şapka takan kişiler en azından her gece saçlarını yıkamalıdır. Yıkamamak durumunda havasız kalan saçlar, gece sürtünmenin etkisiyle zarar görebilir. Şapka ve bere takan kişilere saç çıkış yönlerini dikkate alarak davranmalarını tavsiye ediyorum."