Basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelen Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç’a Sivas İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, il yönetim kurulu ve partililer eşlik etti.

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek: 'Üç Hilal Şarkışla'da Dalgalanacak MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek: 'Üç Hilal Şarkışla'da Dalgalanacak

Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz’ün açılış konuşmasının ardından Sivas için ortaya koyulacak olan projelerden bahseden Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç, en dertli olduğu konunun Sivas’ın tanımı olduğunu söyledi.

Kılıç; “Biz halka hizmet Hak’ka hizmettir şiarı ile yola çıktık. Bu prensiple hareket edeceğiz. liyakat, ehliyet, adalet, kul hakkı yememek, adil olmak, istişareye ve tartışmaya önem vereceğiz. Benim en dertli olduğum konu temsil konusu. Bizim İstanbul’da, Ankara’da işyerlerimiz var, Türkiye’nin birçok yerinde varız ve her yere gidip geliyoruz. Sivas’ımız temsil noktasında siyaseten ve sivil toplum örgütleri olarak çok zayıf. Ankara’da adeta esamemiz okunmuyor. Beni çok üzüyor bu durum. Gerçekten siyasette bir devrim yapmamız lazım. Siyaset tamamen ayağa düşmüş durumda. O kadar ayağa düşmüş ki, önüne gelen milletvekili oluyor, önüne gelen belediye başkanı oluyor. Ya bu işler bu kadar kolay mı?” ifadelerini kullandı.

Hizmete Alt Kademelerden Başlayacağız

Biz saraylarda oturmayacağız diyen Kılıç; “Hizmete alt kademelerden başlayacağız. Vizyon ve misyon sahibi olacağız. Ayrımcılık yapmamak, kibir, gurur ve millete tepeden bakmayla hareket etmeyeceğiz. Herkese eşit davranacağız. Hiçbir vatandaşımızı ayırmayacağız. Sivas’ın tamamını kucaklayacağız. Hiçbir kesime ayrıcalık tanımayacağız. Biz saraylarda oturmayacağız. Bizde saray yok. Bir tasarruf yapılacaksa bunu halka mal etmeyeceğiz önce biz tasarruf yapacağı sonra kademeli olarak tasarruf edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Gençler Benim İçin Çok Önemli

Gençler için önemli yatırımlar yapılacağını vurgulayan Sivas Belediye Başkan Adayı Zeki Kılıç; “Gençlerin tarzı olan aktiviteler yapacağız. Gençler benim için çok önemli, onlara biz baba bir dede gibi yaklaşacağım özellikle üniversite öğrencilerimiz için çalışmalarımız olacak. Kültür-Sanat anlamında önemli etkinlikler gerçekleştireceğiz.” dedi.

Otopark Sorununu Çözeceğiz

Sivas’ın en büyük problemlerinden birinin otopark sorunu olduğunun altını çizen Kılıç; “Sivaslı vatandaşlarımızın en büyük sorunlarından biri otopark sorunu. Bu sorunu ortadan kaldırmak için mahalle sakinlerine salan vereceğiz ve o alanı ücretsiz vereceğiz, yeter ki kimse yol kenarına araç park etmesin.” diye konuştu.