Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nde devam eden toplantılar için AK Parti Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Polat, Gençlik Kolları İl Başkanı Fatih Sakarya, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Ankara’da yer alıyor. Bu beş isimle birlikte AK Parti Sivas Milletvekilleri Abdullah Güler, Hakan Aksu ve Rukiye Genç Toy’da AK Parti Genel Merkezi’nde yapılacak olan mini Sivas temayülüne katılacak.

Mini Sivas temayülüne Belediye Başkanı Hilmi Bilgin dışında kalan Sivas milletvekilleri ve dört başkanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belediye başkanı anketine tabi tutulacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın mini temayülün ardından belediye başkanı Hilmi Bilgin ile de bir görüşme gerçekleştireceği ifade ediliyor. AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen il il belediye başkan adayı temayül yoklamalarından çıkacak sonucu kamuoyu merak ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yargıya Mesajlar: "Yüksek Yargı Kurumları Arası İhtilaf Giderilmeli" Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yargıya Mesajlar: "Yüksek Yargı Kurumları Arası İhtilaf Giderilmeli"

Reis Teşkilatlara Önem Veriyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2024 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimleri ciddiye aldığı teşkilatlara yaptığı toplantılarla bir kez daha ortaya çıktı. 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek mahalli idareler seçimleri ile ilgili belediye başkan adayı seçimini titizlik içerisinde sürdüren Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatlarını dinleyerek, adaylarını belirleyecek olması AK Parti ailesinde memnuniyetle karşılanıyor.

Öte yandan AK Parti Genel Merkezi’nde devam eden mini temayüllerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilat başkanları ve milletvekillerine sormuş oldukları sorularda merak edilen konular arasında yerini alıyor.

Gözler Recep Tayyip Erdoğan’da

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde gözler Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkan adayı isimlerinin açıklanmasına çevrildi. AK Parti Genel Merkezi’nde adaylara yönelik yapılan son çalışmaların Pazar gününe kadar süreceği, yeni yılın ilk günleri itibari ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nde başta büyükşehirler olmak üzere belediye başkan adaylarının isimlerinin açıklanacağı ifade ediliyor.

Öte yandan Sivaslı seçmenler AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayının Hilmi Bilgin, Turan Topgül, Abdurrahim Ceyhan veya İsmet Yılmaz’ın olup olmayacağını kestiremiyor.