15 NİSAN 2024 ASLAN BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI 15 NİSAN 2024 ASLAN BURCU GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI


Ramazan ayının geleneksel tatlısı güllaç, iftar sofralarının vazgeçilmez bir lezzeti olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da sofralarda yerini almaya hazırlanıyor. Fakat bu yıl güllaç yapmak için gereken malzemelerin fiyatlarındaki artış, vatandaşın yüzünü güldürmüyor.
Güllaç hamuru, toz şeker, ceviz ve süt gibi temel malzemelerin fiyatlarındaki artış, güllaç tatlısının maliyetini geçen yıla göre önemli ölçüde artırıyor. Geçen yıl 30 TL civarında satılan güllaç hamuru fiyatı bu yıl 50 TL'ye yükselmiş durumda. 1 kilo toz şeker 20 TL'den 29,75 TL'ye, 1 kilo ceviz ise 120 TL'den 180 TL'ye çıkmış durumda. Süt fiyatları da 15 TL'den 25 TL'ye yükselmiş durumda.
Vatandaşlar, artan fiyatlardan dolayı güllaç tatlısı yapmakta zorlanıyor.
Pastanelerden Tatlı Almak Zorlaştı

Gullac Ytk Site


Geçen yıllarda Ramazan ayında pastanelerden tatlı alan vatandaşlar, bu yıl artan fiyatlar nedeniyle pastanelerden tatlı almanın zorlaştığını ifade ediyor. Evde güllaç yapmak isteyen vatandaşlar da malzemelerin pahalılığı nedeniyle bütçelerinin zorlandığını söylüyor.
Güllaç Fiyatları Geçen Yıla Göre Neredeyse İki Katına Çıktı
•    Güllaç hamuru: Geçen yıl 30 TL - Bu yıl 50 TL
•    1 kilo toz şeker: Geçen yıl 20 TL - Bu yıl 29,75 TL
•    1 kilo ceviz: Geçen yıl 120 TL - Bu yıl 180 TL
•    Süt: Geçen yıl 15 TL - Bu yıl 25 TL
Güllaç Alternatifleri Aranıyor
Fiyatların yüksek olması nedeniyle vatandaşlar, güllaç yerine daha uygun fiyatlı tatlılar tercih etmeye başladı.
Ramazan ayının manevi atmosferini güllaç tatlısının lezzetiyle buluşturmak isteyen vatandaşlar, bu yıl fiyatların yüksek olması nedeniyle alternatifler aramak ve daha uygun fiyatlı yöntemler kullanmak zorunda kalabilir.