Ramazan ayı 11 Mart'ta başlıyor ve vatandaşlar artan gıda fiyatlarından endişe duyuyor. Çarşı pazardaki fiyatlar bu hafta itibari ile daha da yükseldi ve vatandaşlar yetkililerden fiyatların kontrol altına alınmasını istiyor.

En çok ilgi gösterilen gıdalar arasında hurma, peynir, zeytin ve tatlı çeşitleri yer alıyor. Bu ürünlerin fiyatları geçen seneye göre oldukça yüksek ve vatandaşlar sofralarını hazırlamakta zorlanıyor.

SİVAS 20 NİSAN NÖBETÇİ ECZANELER SİVAS 20 NİSAN NÖBETÇİ ECZANELER

Türkiye’de Ramazan ayı 11 Mart Pazartesi günü başlıyor. 10 Mart’ta sahura kalkacak olan vatandaşlar 11 Mart’ta ilk oruçlarını tutacak. Ramazan ayı öncesinde vatandaşlar artan fiyatlardan dolayı şikayetlerini dile getiriyor. Çarşı pazardaki fiyatların bu hafta itibari ile daha üst seviyeye çıktığını dile getiren vatandaşlar, yetkililerden fiyatların sabit bir şekilde kalması için çalışmalar yapmasını bekliyor. Vatandaşlar yetkililerin fiyatların daha fazla artmaması için tedbirler almasını bekliyor.

Yetkililer fiyatların daha fazla artmaması için çalışmalar yapacağını açıkladı. Vatandaşlar ise bu çalışmalardan somut sonuçlar bekliyor.