Muş'ta vatandaş ve esnafların Ramazan Bayramı hazırlıkları devam ediyor. Ramazan bayramının gelişi ile birlikte market ve alışveriş merkezlerindeki şeker ve çikolata stantlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kilosu 100 TL ile 600 TL arasında satışa sunulan çikolataları almak isteyen vatandaşlar, şeker çeşitliliği karşısında karar vermekte zorlandı.

Şeker 4 (3)


Tezgahta 100 çeşitten fazla şeker ve çikolata çeşidi bulundurduklarını aktaran Furkan Yaşar isimli esnaf, "Ramazan Bayramına sayılı günler kaldı. Vatandaşlardan çok fazla talep var. Kilosu 100 TL ile 600 TL arasında değişen şeker fiyatlarımız mevcuttur. Köylerden gelen ailelerimiz var. Onlar genellikle 10 kilodan fazla şeker alıyor” dedi.

Kırıkkale'de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ile Yüzlerce Çocuk Teknolojiden Uzak, Eğlenceli Vakit Geçirdi Kırıkkale'de Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ile Yüzlerce Çocuk Teknolojiden Uzak, Eğlenceli Vakit Geçirdi

Şeker 4 (2)


Bayram için 15 kilo şeker alacağını ifade eden Zülküf Çelik isimli vatandaş, "Bizler bayram alışverişine geldik. Her taraf cıvıl cıvıl. Herkeste bir bayram telaşı var. Kalabalık bir aileyiz. Onun için her bayram 10 ila 15 kilo arasında şeker alıyoruz. Fiyatlar biraz pahalı ama olsun biz şekerimizi alıyoruz” dedi.