Pursaklar Belediyesi, yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte ilçe genelindeki parklarda bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların daha keyifli vakit geçirebilmeleri için oyun gruplarının, spor aletlerinin, bankların ve kamelyaların onarım ve yenileme çalışmalarını yürütüyor.

Her Yaşa Uygun Parklar

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, 7'den 70'e her yaştan vatandaşın keyifli vakit geçirebileceği parklar oluşturmak için çalıştıklarını ifade etti. Çetin, "Hemşerilerimizin park ve bahçelerimizde rahat hareket edebilmeleri, daha kaliteli vakit geçirebilmeleri için genel bakım çalışmaları yapıyoruz. Kamelyalar, banklar ve oyun gruplarımızı tamir ediyor veya yenilerini takıyoruz. Ailelerin huzurla dinlenme alanında vakit geçirme fırsatı sunarken, çocuklarının oyun alanlarında sağlıklı ve güvenli bir şekilde vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Belediye olarak vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak, Pursaklar genelinde çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Şap Hastalığında Üçüncü Doz Aşı Vaka Sayısını Yarıdan Fazla Düşürdü Şap Hastalığında Üçüncü Doz Aşı Vaka Sayısını Yarıdan Fazla Düşürdü

Yapılan Çalışmalar

Pursaklar'daki parklarda şu an yürütülen çalışmalar arasında şunlar yer alıyor:

  • Kullanıma uygun olmayan bank ve çardakların onarımı

  • Tahrip olan oyun gruplarının ve spor aletlerinin bakımı ve onarımı

  • Yeşil alanların düzenlenmesi

  • Çevre temizliği

Parklarda Keyifli Vakit Geçirin

Pursaklar Belediyesi, yaz aylarında parkları daha da yoğun bir şekilde kullanacak olan vatandaşları parklardan keyifle faydalanmaya davet ediyor. Belediye, vatandaşlardan parklarda oluşabilecek herhangi bir sorunu veya talebi 153 Pursaklar Belediyesi Çağrı Merkezi'ne bildirmelerini rica ediyor.

Kaynak: iha