Pursaklar Belediyesi, çevre ve insan sağlığına zarar veren atık ilaçların toplanması ve bertaraf edilmesi için önemli bir çalışma yürütüyor. Belediye tarafından eczanelere yerleştirilen atık ilaç toplama kutuları sayesinde vatandaşlar, kullanmadıkları veya son kullanma tarihi geçmiş ilaçlarını kolayca teslim edebiliyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, iki haftada bir eczanelerden toplanan atık ilaçları geçici depolama alanında muhafaza ediyor ve imha işlemini gerçekleştiriyor. Bu sayede, gelişigüzel atıldığında büyük zararlara yol açabilen atık ilaçlar kontrollü bir şekilde bertaraf ediliyor.

Sivas'ta Bıçak Bileme Ustalarında Yoğunluk Sivas'ta Bıçak Bileme Ustalarında Yoğunluk

Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, atık ilaçların çevreye duyarlı bir şekilde yönetilmesinin önemini vurgulayarak şu ifadelere yer veriyor: "Süresi dolan, kullanılmayan ya da tarihi geçmiş tüm ilaçların vatandaşlarımız tarafından çöpe atılmadan eczanelerimizdeki atık ilaç kutularında bırakmalarını bekliyoruz. Hemşehrilerimizin bu konuda duyarlı davranarak, doğanın ve insan sağlığının korunmasına katkıda bulunmalarını rica ediyoruz."

Editör: İhlas Haber Ajansı