Kayseri'de yaşanan olayda, Suriye uyruklu bir kişinin 5 yaşındaki çocuğa istismarda bulunmasının ardından çıkan olaylarda, yabancı uyruklu şahısların dükkanlarına ve araçlarına zarar veren provokatörleri kamyonlarla mahalle aralarına taşıyan şahsın 5 ayrı suçtan kaydı olduğu öğrenildi.

Olay, Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde meydana geldi. Suriye uyruklu bir kişinin 5 yaşındaki çocuğa istismarda bulunmasının ardından çıkan olaylarda yabancı uyruklu şahıslar, öfkeli kalabalığın hedefi oldu. Bu gerginliği fırsata çevirmek isteyen bazı kişiler, yabancı uyruklu şahısların dükkanlarına ve araçlarına zarar vermek için provokatörleri mahalle aralarına kamyonlarla taşıdı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda, provokatörleri taşıyan kamyonun sürücüsü Z.Y. (19) yakalandı.

Milli Savunma Bakanlığı: Irak ve Suriye'de 15 Terörist Etkisiz Hale Getirildi! Milli Savunma Bakanlığı: Irak ve Suriye'de 15 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

Z.Y.'nin Suç Kayıtları:

Emniyette yapılan sorguda Z.Y.'nin, 'Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma', 'Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması', 'Kasten Yaralama', 'Tehdit-Hakaret' ve 'Reşit Olmayanla Cinsel İlişki' suçlarından kaydı olduğu ortaya çıktı.

Kaynak: iha