TBMM'den Seçim Molası: Vekiller Seçim Çalışmalarına Başlıyor TBMM'den Seçim Molası: Vekiller Seçim Çalışmalarına Başlıyor

Pazarcılar Odasında Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin asil ve yedeklerinin istifa etmesi ve sadece oda başkanı Adem Argın’ın tek kalması üzerine üst kuruluş olarak gerekli çalışmaları yaparak odaya üç yönetici atamasını gerçekleştirdiklerini ifade eden SESOB Başkanı Hakan Demirgil, “Pazarcılar odamızda yapılan istifaların gerek bakanlığa gerekse de birliğimize intikal etmesi üzerine 5362 sayılı kanunun 53. maddesinin son fıkrası hükmünce birliğimize verilen yetkiye istinaden odamızın iş ve işlemlerini yürütmek üzere yönetim kurulu kararı ile de Birlik Başkan Yardımcımız Ömer Şeker, Yönetim Kurulu Üyemiz Raif Aydın ve Genel Sekreterimiz Serkan Erkan’ı kayyum olarak atamış bulunmaktayız. Pazarcılar Odamızda esnaflarımızın ve üyelerimizin mağdur olmaması için ve işlemlerin yürütülmesi amacıyla atamış olduğumuz üç kişilik heyetimiz bugün itibariyle görevine başlamıştır.

Pazarcılar Odası kayyum üyeleri üç ay hizmet ettikten sonra olağanüstü genel kurulu kararı alacak ve yapılacak olan seçim sonrasında yeni seçilen yönetime devredecektir. Bu süreç içerisinde pazarcı esnafımız hiçbir zaman mağdur olmayacaktır. Hizmetleri kayyum olarak atamış olduğumuz üç kişilik yönetim kurulu idare edecektir” dedi.

Sivas ESOB Başkanı Hakan Demirgil, üç dönemdir Pazarcılar Odası Başkanlığı görevinde bulunan ve pazarcı esnafına hizmet eden oda başkanı Adem Argın’a da bundan sonraki yaşamında başarılar diledi.