Karaman'ın Urgan Mahallesi'nde yaşanan olayda, Hamdi Sümen isimli şahıs, gece işten eve geldikten sonra park ettiği otomobilini sabah dere yatağında buldu. Aracın yaklaşık 200 metre geri geri giderek dere yatağına uçması şoke eden olayda, aracın plakası dışında herhangi bir hasar oluşmaması da dikkat çekti.

Edinilen bilgilere göre, olay Urgan Mahallesi 1991. Sokak'ta gece saatlerinde gerçekleşti. Hamdi Sümen, işten eve geldikten sonra 70 EF 591 plakalı aracını park ederek evine girdi.

Araç Kendiliğinden Hareket Etti

Gece yarısı bilinmeyen bir nedenle araç, frensiz şekilde geri geri hareket etmeye başladı. Yaklaşık 200 metre geri giden araç, dere yatağına uçtu.

Arkadaşları Haber Verdi

Aracın dere yatağına uçtuğunu fark eden Sümen'in arkadaşları, durumu kendisine telefonla bildirdi. Eve gelen Sümen, aracının park yeri yerine dere yatağında olduğunu görünce şaşkına döndü.

Hasar Oluşmadı

Nevşehir'de İnşaat İşçisi Merdivenden Düşerek Yaralandı! Nevşehir'de İnşaat İşçisi Merdivenden Düşerek Yaralandı!

Dere yatağına uçmasına rağmen araçta herhangi bir hasar oluşmaması, olayın tuhaf yönünü oluşturdu. Sadece plakası kırılan araç, traktör yardımıyla dere yatağından çıkarıldı.

Sümen: Allah'a Şükür Arabada Herhangi Bir Sorun Yok

Başına gelenleri anlatan Sümen, "Araba yaklaşık 200 metre geri geri gelmiş vadiye düzgün bir şekilde inmiş. Arabanın indiği yere traktör bile inemez. Arabada herhangi bir sıkıntı yok Allah'a şükür. Arabayı traktörle çektik ve çekerken de bir sıkıntı olmadı" dedi.

Olayla İlgili Soruşturma Başlatıldı

Olayın nasıl gerçekleştiği ile ilgili inceleme başlatılırken, aracın frenlerinin veya el freninin gevşemiş olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Kaynak: iha