Ankara'nın Mamak ilçesinde, Abidinpaşa-Batıkent seferini yapan özel halk otobüsü şoförü, 7 Kasım akşamı Bağlarbaşı Caddesi'nde gerçekleşen bir kavga sırasında darp edilen genci otobüsüne alarak koruma altına aldı. Olay, güvenlik kameraları tarafından kaydedilirken, şoförün cesur müdahalesi, vatandaşların takdirini kazandı.

Ankara'da 4 Araç Trafikten Men Edildi Ankara'da 4 Araç Trafikten Men Edildi

Olay, 7 Kasım akşamı saat 22.30 sıralarında Mamak ilçesi Bağlarbaşı Caddesi'nde meydana geldi. Özel halk otobüsü şoförü Fevzi Bolatbaş, seyir halindeyken yolcuları arasında başlayan kavga sonucunda bir gencin kalabalık bir grup tarafından darp edildiğini fark etti.

Bolatbaş, hemen otobüsü durdurarak kapıları kilitleyip darp edilen genci aracına aldı. Güvenlik kameraları, bu olayın anbean nasıl geliştiğini gösterdi. Otobüs içindeki yolcuların da desteğiyle genç, darp edildiği ortamdan uzaklaştırıldı. Gencin başına aldığı darbeler nedeniyle kanaması olduğu görülürken, otobüsteki vatandaşlar tarafından yardım edildiği kaydedildi.

Fevzi Bolatbaş, olayla ilgili olarak, "Otobüsle seyir halindeydim. Gençlerin kavga ettiğini gördüm. 15 kişi, bir kişiyi dövüyordu. Vicdanım el vermedi. Otobüsü sağa çektim. Dayak yiyen gençte otobüse doğru koşuyordu. Hemen içeriye alıp gittim. İki tarafı da tanımıyorum. Kendisini iki durak sonra indirdim. Daha önce hiç görmemiştim. Hangi şoför görse aynı şeyi yapardı. İlk gördüğümde içim acıdı, darp edilen genç etrafta koşuşturuyordu. Kafası kanıyordu. Sağlık ekiplerini arayalım dedik, ‘Bir şeyim yok’ dedi" şeklinde konuştu.

Güvenlik kamerası görüntülerine göre, genç bir süre sonra otobüsten inerek polise şikayette bulundu. Otobüs şoförü Fevzi Bolatbaş'ın cesur müdahalesi, olayın şiddetini engelleyerek vatandaşın can güvenliğini sağlamış oldu.