Karaman'da 'Şehidimi Tanıyorum, Anısını Yaşatıyorum' programı kapsamında düzenlenen şiir dinletisinde 13 yaşındaki Aksoy Aslandere okuduğu şiirle gazi ve şehit yakınlarını duygulandırdı.

Şehit Annesini Gözyaşlarına Boğdu

Adıyaman'da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Tuğay'ın annesi Zehra Tuğay, oğlu için okunan şiir sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. Duygulanan şehit annesi, salondan çıkarak görevliler tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

"Etimesgut'ta 16 Türk Devleti Bayrakları Kaldırıldı: Halk Tepkili" "Etimesgut'ta 16 Türk Devleti Bayrakları Kaldırıldı: Halk Tepkili"

Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve şiir dinletisinin ardından şehit yakınları ve gaziler duygusal anlar yaşadı.

Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu'ndan Katılım

Sudurağı beldesi Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu öğrencisi 13 yaşındaki Aksoy Aslandere, "30 Kuş" isimli şiiri ile izleyenleri duygulandırdı. Aslandere, bir şehit anısını yaşatmanın gururunu yaşadığını ve heyecanını yenerek şiiri okuduğunu ifade etti.

Programda Katılımcılar

Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve eşi Hatice Sarıibrahim, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Alkan, şehit yakınları, gaziler ve davetliler programa katıldı.

Kaynak: iha