Seyit Ardıç'tan 15 Temmuz Mesajı: "Milli İrade Üstündedir" Seyit Ardıç'tan 15 Temmuz Mesajı: "Milli İrade Üstündedir"

Eskişehir'de yarım asırlık bir müzik şöleni yaşandı! Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi Türk Halk Müziği Korosu, 50. yıl dönümünü "50. Yıl Sanat Gecesi-2" konserleri ile kutladı. İki bölümden oluşan gecede, yurdun dört bir yanından derlenmiş türküler ve Eskişehir'in değerli sanatçıları müzikseverlerle buluştu.

Konser Gecesi Kalabalık ve Coşkulu Geçti

Eskişehir Vali Yardımcısı Okan Leblebicier, Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Fethi Fahri Kaya ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un da katıldığı konser gecesi, büyük ilgi gördü. Konser Şefi Ahmet Kızılok yönetimindeki koro ve konuk sanatçılar, Eskişehirli müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattılar.

Konser İki Bölümden Oluştu

Konserin ilk bölümünde, koro yurdun farklı köşelerinden derlenmiş türküler seslendirdi. İkinci bölümde ise Eskişehir'in yetiştirdiği değerli sanatçılar Ali Rıza Saltık, Bahattin Atak ve Mithat Körler sahne aldı. Moderatörlüğünü Ali Rıza Saltık'ın yaptığı bu bölümde, sevilen türküler seyirciler ve koro ile birlikte coşkuyla seslendirildi.

Konuşmalar Yapıldı, Emeğe Teşekkür Edildi

Konser programında bir konuşma yapan Koro Şefi Ahmet Kızılok, Halk Eğitimi Merkezleri'nin eğitim ve kültür-sanat alanındaki önemini vurguladı. Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sinan Gülşen ise yaptığı konuşmada, gecede emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkürlerini iletti. Gülşen, Eskişehir halkına da kültürümüze sahip çıktıkları ve bu tür etkinliklere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: iha