Niğdeli hayırsever Sakin Aruk ve kardeşi, Niğde Valiliği İl Özel İdaresi'ne ait Efendibey Mahallesi'nde bulunan 13 dönüm arazi üzerine 100 öğrenci kapasiteli bir anaokulu yaptıracak.

Vali Cahit Çelik, hayırsever Sakin Aruk ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar'ın katılımıyla Valilikte düzenlenen törenle okul binasının yapımına ilişkin protokol imzalandı.

"Etimesgut'ta 16 Türk Devleti Bayrakları Kaldırıldı: Halk Tepkili" "Etimesgut'ta 16 Türk Devleti Bayrakları Kaldırıldı: Halk Tepkili"

Protokol kapsamında 3 ay içerisinde inşaatına başlanacak okul, bir yıl içerisinde Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edilecek. Hayırseverlerin babasının isminin verileceği okul, "Hayri Aruk Anaokulu" olarak adlandırılacak.

Vali Cahit Çelik törende yaptığı konuşmada, hayırsever Sakin Aruk ve kardeşlerine teşekkür ederek, "Tasarruf tedbirlerinin uygulandığı bir dönemde hayırseverlerin bu memleketin çocuklarının eğitimi için ellerini taşın altına koymaları çok anlamlı. Bu okulda okuyan çocuklarımız, ileride güzel yerlere gelerek ülkemize aynı şekilde hizmet edecek. Bu davranış çocuklarımıza örnek teşkil edecek ve aynı hizmeti ileride onlar da devam ettirecek. Yapılacak okula Niğde’ye, hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Hayırsever Sakin Aruk da Vali Cahit Çelik'in şehrin eğitiminin gelişmesi hususunda liderlik yaptığını anlattı. Eğitime katkı sunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Aruk, "Bize bu fırsatı verdiği için Valimiz Cahit Çelik'e teşekkür ederim. Hem devletimiz hem de hayırsever vatandaşlarımız aracılığıyla özellikle okul öncesinde yapılan yatırımlarla, Niğde'nin çok önemli bir yere geleceğine inanıyorum" dedi.

Kaynak: iha