Eğitimde uluslararası iş birliği ve kültürel değişimi teşvik etmeyi hedefleyen proje ile Yeşilgölcük Şehit Osman Turgut Orta Okulu Erasmus+ akreditasyon okulu olarak seçildi.

Sivas Belediye Başkanı Uzun, Özbelsan Yöneticilerinin Huzur Hakkını Yarıya İndirdi Sivas Belediye Başkanı Uzun, Özbelsan Yöneticilerinin Huzur Hakkını Yarıya İndirdi

Erasmus+ akreditasyon okulu olarak seçilen Yeşilgölcük Şehit Osman Turgut Orta Okulu öğrencileri, Portekiz’de bulunan Agrupamento De Escolas De Sancho II okuluna giderek yurtdışında eğitim öğretim deneyimi kazanıyor. Avrupa’nın farklı eğitim sistemleri hakkında bilgi sahibi olma, yeni diller öğrenme ve farklı kültürleri deneyimleme fırsatı bulan öğrenciler, proje çerçevesinde Portekizli eşitleriyle etkileşim kuracak, ortak eğitim projeleri üzerinde çalışacak ve eğitimde yenilikçilik konusunda bilgi alışverişinde bulunacaklar. Konu hakkında Yeşilgölcük Şehit Osman Turgut Orta Okulu tarafından yapılan açıklamada; "2022-2023 eğitim öğretim yılında okulumuz adına yapılan başvuru sonucunda okulumuz İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Erasmus+ akreditasyon okulu olarak seçilmiştir. Bu seçkin fırsatı elde eden okulumuz, eğitimde uluslararası iş birliği ve kültürel değişimi teşvik etmeyi hedeflememekte. Bu yıl Portekiz’de bulunan Agrupamento De Escolas De Sancho II okuluna öğrencilerimiz Ravza Özden, Elif Ünlüer ve Hasan Caniş ile İngilizce Öğretmenimiz Oktay Uzun misafir olarak katıldılar. Bu özel program, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yurtdışında eğitim öğretim ve öğrenim deneyimleri kazanmalarını sağlayarak, onları global vatandaşlıkla tanıştırmıştır. Bu deneyimi onların kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunarak, gelecekteki eğitim faaliyetlerine yeni bir perspektif getirecektir. Okulumuz Erasmus+ programının bir parçası olarak bu tür uluslararası projeleri desteklemeye ve öğrencilerimizle öğretmenlerimize dünya standartlarında eğitim deneyimleri sunmaya devam edecektir” ifadelerine yer verildi.